Whatsapp Destek »

BLOG

Halıdaki Leke Nasıl Çıkarılır ?
Halıdaki Leke Nasıl Çıkarılır ?
Meyve ve Gıda Maddeleri: Ilık su ile tampon yapınız. Mobilya veya Yer Cilasi: Saf alkol veya perkloretilen ile siliniz. Sonra şampuanlayınız. Hala iz varsa, %5 oranında amonyaklı su veya beyaz ispirto kullanınız. Mum-Parafin: Leke üzerine emici kurutma kağıdı koyup ılık ütü geçiriniz. Perkloretilen ile tampon yapıp şampuanlayınız.
Devamı »
Leke Çıkarma da Genel Kurallar
Leke Çıkarma da Genel Kurallar
Leke meydana gelir gelmez hemen müdahale ediniz. Aksi taktirde lekeyi çıkartmak zor olacağı gibi bazı durumlarda mümkün olmayacaktır. Leke çıkartmanın ana prensibi olabildiğince kirleticiyi ilave malzemelere ihtiyaç duymadan halıdan uzaklaştırmak olmalıdır. Dolayısıyla herhangi bir kimyasal madde uygulamasına başlamadan önce olabildiğince leke halıdan emilmelidir.
Devamı »
Leke Çeşitleri
Leke Çeşitleri
ÇAY LEKESİ : Beyaz kumaştaki lekeyi limon suyuyla silin ve soğuk suyla durulayın. Renkli kumaştaki taze lekeyi yumurta sarısını suyla karıştırarak ovalayın. Eski bir leke ise gliserinli suyla silmek iyi olacaktır. Halı üzerindeki çay lekesini, eşit ölçekteki alkol ve sirke karışımı ile silin. HALIDAKİ ÇİKOLATA LEKESİ : Sabunlu suyla lekenin dış kısmından başlayarak içe doğru silin. Üzerine talk pudrası döküp bir süre bekleyin. Halıyı silkeledikten sonra eşit miktarda su ve alkol karışımıyla tekrar silin.
Devamı »
Yerinde Koltuk Yıkama
Yerinde Koltuk Yıkama
Koltuk Yıkama ve Temizleme 1. Aşama ; İlk olarak yıkanacak olan koltuk kumaşı incelenir ve kumaş yapısına uygun şampuan seçilir.
Koltuk Yıkama ve Temizleme 2. Aşama ; Yıkama yapılacak koltuk bütünüyle şampuanlı su sepelenerek ıslatılır. Bir süre beklendikten sonra hassas fırçalar yardımıyla kumaş yüzey fırçalanarak birikmiş olan kirler ve mikroplar öldürülür.
Devamı »
Web Tasarım : Çankaya Ankara Web Tasarım
Lavinya Temizlik Halı Yıkama ~ Lavinya Halı Yıkama